گفتگوی خبری دکتر احمد رضا بسیج کارشناس سیاسی با خبرنگار جهانبین نیوز

دوشنبه 1399/07/28 - 11:49 chb
مسئول سازمان بسیج اساتید گفت:

گفتگوی خبری دکتر احمد رضا بسیج کارشناس سیاسی با خبرنگار جهانبین نیوز


دکتر احمد رضا بسیج کارشناس سیاسی در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوزاظهار کرد: متاسفانه ما مشکل نظام فکری داریم ، و شَم اقتصادی که در جامعه اجرا می شود بر اساس نظام اسلامی نیست.

به گزارش روابط عمومی نهضت استادی بسیج استان چهارمحال و بختیاری دکتر احمد رضا بسیج کارشناس سیاسی در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوزاظهار کرد: متاسفانه ما مشکل نظام فکری داریم ، و شَم اقتصادی که در جامعه اجرا می شود بر اساس نظام اسلامی نیست.

وی تصریح کرد: متاسفانه برخی مسئولین کشور ما چون دانش آموخته غرب هستند، اقتصاد غربی می خواندند و باور به اقتصاد اسلامی ندارند.

بسیج با اشاره به اینکه عده ای عواقب اقتصادی را نمی دادنند و حاضر نیستند بپرسند گفت: عده ای بر این باور هستند که اقتصاد فقط برای سرمایه داران است و اقتصادی را قبول دارند که طراح آن صهیونیسم ها هستند که البته این اقتصاد جواب هم نداده است.

وی با اذعان بر اینکه آمریکا برخی دیگر از کشورها را تحریم کرده است اما آن ها مشکلی ندارند اذعان داشت: کشوری مثل روسیه باورش بر این است که خرید و فروش هایشان با دلار نیست و به همین خاطر بعد از تحریم مشکلی نداشته اند.

بسیج با تاکید بر اینکه اگر خرید و فروش های ما با دلار صورت نمی گرفت بسیاری از مشکلات حل می شد اظهار کرد: تا زمانی که با دلار خرید و فروش کنیم ما مشکل اقتصادی داریم.

وی با یاد آوری بر اینکه مقام معظم رهبری بعد از قصه برجام  به نفوذ دشمن اشاره کرده است گفت: ما باید به این باور برسیم که دشمن داریم و دشمن نفوذ کرده و خیلی جاها سنگ اندازی می کند اما عده ای باور نکرده اند و آن را جدی نگرفته اند.

بسیج با تاکید بر اینکه اگر مسئولین ما دغدغه مند باشند همین الان هم می توان مشکل را حل کرد بیان داشت: اقتصاد دانان میدان را به افراد دیگری بدهند که معتقدند اگر مسیر دیگری را طی کنیم قطعا" مشکل اقتصاد ما حل می شود.

وی با یادآوری بر اینکه مقصر اصلی وضعیت اقتصادی کنونی برجام است گفت: اگر دولت صادرات خود را به کشورهای افغانستان، عراق ، پاکستان ، ترکیه، قطر و روسیه انجام می داد قطعا" موفق تر بود .
بسیج عنوان کرد: برخی نگاهشان نگاه غربی است و معطل برجام شدند و باورشان بر این است که اگر ترامپ نباشد مشکل حل می شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر مسئولین ما یک مقدار تاریخ و سیاست بخوانند متوجه می شوند که باید روی پای خودشان بایستند.
 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)