سیزدهمین نشست خوانش بیانیه گام دوم انقلاب

چهارشنبه 1400/03/05 - 09:43 chb
به همت بسیج اساتید چهارمحال و بختیاری به صورت وبیناری برگزار شد:

سیزدهمین نشست خوانش بیانیه گام دوم انقلاب

سیزدهمین نشست خوانش بیانیه گام دوم انقلاب پیرامون ضرورت دولت انقلابی برای محقق شدن علم و پژوهش در بیانیه گام دوم انقلاب با همکاری مرکز هم اندیشی اساتید و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه به صورت مجازی و برخط برگزار شد.

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج چهارمحال و بختیاری، احمدرضا بسیج عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان شهرکرد و مسئول بسیج اساتید استان در حاشیه سیزدهمین نشست خوانش بیانیه گام دوم انقلاب بسیج اساتید دانشگاه های چهارمحال و بختیاری که به صورت مجازی برگزار شد، عنوان کرد: محقق شدن علم و پژوهش نیازمند استقرار دولت انقلابی است.

وی افزود: برای تحقق علم و پژوهش و تشکیل تمدن نوین اسلامی در سرزمین های اسلامی و همچنین غالب شدن این تمدن که بر خواسته از قرآن است نیازمند همت بلند مسئولین، یاری مردم و دولت انقلابی نیز هستیم.

 بسیج با اشاره به نقش علم و پژوهش در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار کرد:  همانطور که در آیات و روایات آمده است «علم اگر در ثریا باشد، مردانی از سرزمین پارس به آن دست می یابند» پس لازمه تحقق این بیانیه بالا بردن میزان علم و پژوهش در کشور است.

مسئول بسیج اساتید استان بیان کرد: علم و پژوهشی که امروزه در اروپا و غرب شاهد آن هستیم به واسطه دانش و توانایی های دانشمندان مسلمان است که با بی لیاقتی برخی حاکمان توانایی بروز آن با وجود امکانات کم و نبود زیر ساخت ها در این سرزمین های اسلامی میسر نشد اما غربی ها با غالب  قرار دادن علم و پژوهش در کشورهایشان تحول و شکوفایی را برای مردمشان به ارمغان آوردند که البته این مسئله نیز صرفاً به زندگی دنیوی و مادی پرداخته و از بعد معنوی و عرفانی بشریت به دور بوده است

وی نقشه و راه پیشرفت کشورهای مسلمان و دستیابی به تمدن اسلامی را در پیروی از کتاب مقدس و آسمانی قرآن دانست و ادامه داد: خداوند در این کتاب آسمانی همه آنچه را بشر برای پیشرفت نیاز دارد به تحریر در آورده است که با مطالعه و پژوهش در این اثر گرانبها راه های رسیدن به تمدن نوین برای جامعه مشخص می شود.

مسئول بسیج اساتید استان در پایان خاطر نشان کرد: همانگونه که اشاره شده است در سرزمین های اسلامی به واسطه کتاب آسمانی «قرآن کریم» که مشخص کننده نقشه راه برای رسیدن به تمدن نوین است باید جایگاه بالایی را برای علم و پژوهش به جهت محقق شدن دولت انقلابی در نظر گرفته شود آنگونه که کشورهای دیگر با قرار دادن علم و پژوهش دانشمندان اسلامی نقشه راهی برای پیشرفت کشورهایشان قرار دادند.

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)