اهمیت انتخابات در نظام سیاسی کشور

شنبه 1400/03/22 - 14:13 chb
در صدا و سیمای چهارمحال و بختیاری مطرح شد:

اهمیت انتخابات در نظام سیاسی کشور

نشست ویژه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستاها و اهمیت آن در نظام سیاسی کشور با حضور مجتبی نوروزی معاون تحلیل و بررسی سازمان بسیج اساتید چهارمحال و بختیاری و حجت الاسلام و المسلمین باقر مختاری کارشناس مسائل سیاسی در ویژه برنامه بر بام افتخار در صدا و سیما استان برگزار شد.

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج چهارمحال وبختیاری، مجتبی نوروزی معاون تحلیل و بررسی سازمان بسیج اساتید استان با حضور در برنامه تلویزیونی بر بام افتخار ویژه انتخابات سال 1400 عنوان کرد: مقوله انتخابات به عنوان یکی از ارکان مردم سالاری، در کشورهایی که از نوعی نظام جمهوری مبتنی بر شیوه دموکراسی و آرای مردم در شکل گیری ارکان حکومت نقش اصلی را ایفا می کنند، اهمیت بسیار زیادی دارد.

وی افزود: از جنبه سیاسی، انتخابات نشان دهنده آگاهی و شعور سیاسی مردم یک جامعه نسبت به سرنوشت خویش و نظام سیاسی آن جامعه ای که در آن زندگی می کنند دارد. حضور پرشور مردم در عرصه انتخابات ارداه ملی را به معرض نمایش می گذارد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین باقر مختاری نیز با تصریح اینکه کارکرد رسالت مبلغین دینی، مسئولان فرهنگی و نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها مغفول مانده است، گفت: دانشگاه همواره کارکرد فرهنگی خود را بر جامعه اعمال می‌کند به گونه ای که این کارکرد باعث می شود مردم اعتقادات و باورهای درونی خویش را در این مسائل حیاتی به اثبات برسانند.

مختاری افزود: انتخابات ریاست جمهوری در ایران از جمله تحولات سیاسی و فرهنگی عظیم در کشور است که با وجود برگزاری 12 دوره از انتخابات و روی کار آمدن دولت های مختلف در طول 42 سال گذشته، به دلیل جایگاه ویژه ای که دارد همچنان از اهمیت بالایی در جامعه برخوردار است.

 

انتهای پیام/

 

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)